Ustawa o opiece nad dziećmi do lat trzech, zacznie obowiązywać już w najbliższy poniedziałek, 4 kwietnia.

Wszyscy zainteresowani założeniem placówki dla najmłodszych – żłobka lub klubu dziecięcego zastanawiają się zapewne jak pozyskać finanse na tego typu przedsuięwzięcie.

Gminy mogą startować po pieniądze w programie MALUCH, o którym już pisałam na blogu . Termin na składanie wniosków upływa już 20 kwietnia br!

Inaczej jest z przedsiębiorstwami i przedsiębiorcami.

 

Ci będą mogli się starać o unijne pieniądze w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki ( PO KL) Poddziałanie 1.3.2 Projekty na rzecz promocji równych szans kobiet i mężczyzn oraz godzenia życia zawodowego i rodzinnego, w którym dotąd przyznawano pieniądze na otworzenie nowego przedszkola bądź zwiększenie oferty placówki.

Konkurs ma zostać ogłoszony w III kwartale tego roku. W puli do rozdania będzie 15 milionów złotych – dla firm, fundacji oraz stowarzyszeń, które będą chciały żłobek otworzyć.

Ważne – trzeba dysponować lokalem, w którym zamierzamy otworzyć placówkę. Za unijne pieniądze będzie można go wyremontować, wyposażyć itp.

Oczywiście trzeba będzie napisać projekt i przystąpić do konkursu.

Wszyscy zainteresowani otwarciem żłobka  w ramach PO KL 1.3.2 mogą rozpocząć już poszukiwania odpowiedniego lokalu ( musi spełniać wymagania  zamieszczone w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej  w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych) i przymierzać się do napisania projektu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge