O IV Kongresie Kobiet już trochę pisałam TUTAJ. Długo się zbierałam aby przygotować ciąg dalszy, ale wreszcie nadrabiam zaległości 😉

 Dla mnie to był już trzeci kongres (nie byłam na pierwszym), zatem wiedziałam czego się spodziewać. Jak zwykle nie było jakiejś większej reprezentacji z Torunia, czy generalnie z kujawsko-pomorskiego.  Trochę szkoda, ale tak jest niestety każdego roku.

Dni, w których odbywał się Kongres spędziłam też na spotkaniach z klientami oraz uzgadnianiu ważnego pozwu zatem nie byłam na każdym wydarzeniu.

Z pierwszego dnia najbardziej podobało mi się wystąpienie Agnieszki Graff podczas sesji AKTYWNOŚĆ, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ.

Z sesji równoległych wybrałam oczywiście panel poświęcony żłobkom i nowym formom opieki nad dziećmi. Wśród panelistów znalazła się np. Alicja Węgorzewska, której fundacja prowadzi żłobek i przedszkole. Konkluzja  była prosta – ustawa zmierza we właściwym kierunku, ale samorządom brak pieniędzy na finansowanie nowych miejsc opieki dla dzieci najmłodszych.

Dzień drugi został zdominowany przez panel DOŚĆ PRZEMOCY WOBEC KOBIET – zawsze najbardziej burzliwy, z długą kolejką kobiet … do mikrofonu, by powiedzieć czego mają dość.

Nie było mnie, gdy do Sali Kongresowej przybył Donald Tusk i obiecywał „suwak” – mam nadzieję, że słowa dotrzyma.

Każdy Kongres wg. mnie był inny – każdy z długą listą postulatów. Co cieszy – Stowarzyszenie Kongres Kobiet się rozwija.

A posumowanie tegorocznego znajdziecie tutaj.

Dla mnie Kongres Kobiet to nie „kolejne, zwykłe babskie spotkanie” czy „spęd fanatycznych feministek”. To miejsce ze wspaniałą atmosferą, gdzie można poznać wiele ciekawych osób czy wymienić doświadczenia, podyskutować,  razem coś zaplanować. Rozrywka też jest ważna. W tym roku swój koncert dała Kayah i Dj Wika.

2 myśli nt. „IV Kongres Kobiet”

 1. Zaginiony napisał(a):

  Bardzo fajny blog. Podobają mi się takie inicjatywy. Czym jest ten osławiony „suwak”? Wszyscy o nim mówią, ale nic konkretnego 🙂
  Zaginiony ostatnio napisałZaginiony-znaleziony.pl – zaginione psy, koty

  1. Katarzyna napisał(a):

   Witam,
   Suwak ma za zadanie naprzemienne ustawianie kobiet i mężczyzn na listach wyborczych. Tak żeby te kobiety wypełniające ustawowy parytet nie błąkały się tylko w drugiej dziesiątce kandydatów (a wiadomo, że im wyższe miejsce na liście, tym większa szansa na zostanie posłem).
   http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114377,12495078,Tusk_obiecal_kobietom_suwak.html
   Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge