Gdy wpis na blogu wędruje w światPamiętacie mój niedawny wpis o tym, że ZUS podgląda naszą aktywność na portalach społecznościowych? Stał się on „inspiracją” dla dziennikarzy i na ten temat powstało kilka artykułów.

Rzecznik ZUS o przeglądaniu kont na portalach społecznościowych

DDTVN o przeglądanie kont petentów ZUS zapytało  teraz samego rzecznika prasowego tej instytucji – Wojciecha Andrusiewicza. Z panem rzecznikiem poznałam się przy okazji innej rozmowy – w TVP, gdzie byliśmy gośćmi. Przyznam, że bycie rzecznikiem niezbyt lubianej w kraju instytucji to niełatwy orzech do zgryzienia.

Generalnie z Panem Andrusiewiczem się zgadzam. Jeżeli ktoś nie dba o ustawienia prywatności kont, to każdy może na nie wejść i wszystko zobaczyć.

Mój sprzeciw budzi fakt, że gdy ZUS brak argumentów do wydanej decyzji podpiera się danymi z Facebooka, czyniąc z nich dowód na poparcie swoich twierdzeń w uzasadnieniu decyzji administracyjnej.

Link do materiał DDTVN

4 myśli nt. „Gdy wpis na blogu wędruje w świat”

 1. Piotr Roszak napisał(a):

  Jak by na to nie patrzeć to post bez odpowiednich ustawień prywatności należy traktować jako publiczne wystąpienie.
  Gdybym zapytany przez pracownika ZUS co Pan robił na zwolnieniu lekarskim a ja bym mu w twarz odpowiedział że zjeżdżałem na nartach w alpach to trudno się dziwić decyzji o cofnięciu należności z tytułu tegoż zwolnienia.

 2. Kacprzak napisał(a):

  Zgodzę się – bycie rzecznikiem to bardzo odpowiedzialne zadanie, a obecnie bycie rzecznikiem w TVP to nie lada wyzwanie.

 3. Mateusz napisał(a):

  Chyba fajnie jest być czasem „inspiracją” dla innych. Skarbówka niestety też nie śpi, szpiegują co tylko się da 🙂
  Mateusz ostatnio napisałOd zera do 100 milionów w tempie ekspresowym

 4. Jacek napisał(a):

  Dokładnie! Ja mam swoje konto odpowiednio zablokowane i jestem pewien, że nie znajdzie mnie nikt kogo bym sobie nie życzył. No chyba że jakaś tajna komórka policji ich specjalnymi technikami typu adres ip i te sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge