Jesteś właścicielem niepublicznego przedszkola, żłobka lub klubu dziecięcego i potrzebujesz pracownika? Zastanów się nad zatrudnieniem osoby bezrobotnej rejestrowanej w Urzędzie Pracy.

Dlaczego?

Od sierpnia tego roku obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Dzięki zmianom osoby prowadzące niepubliczne placówki mogą ubiegać się o dofinansowanie do zatrudnienia bezrobotnego specjalisty. Maksymalna kwota dotacji to 20 797,98 zł – w formie refundacji. Pieniądze będą mogły być przeznaczone na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy zatrudnionej osoby.

Zatrudnienie obejmuje okres 24 miesięcy. Jeżeli zatrudniona osoba zostanie zwolniona dyscyplinarnie lub sama odejdzie z pracy – pracodawca otrzyma kolejnego pracownika na utworzone dzięki dotacji stanowisko.

Poważny problem

Jeżeli spełniasz wymagania – możesz starać się o dofinansowanie. Problem jest w tym, że urzędom pracy brakuje pieniędzy na dotacje, pieniądze w tym roku są już bowiem na wyczerpaniu.

Być może więc warto o takiej formie zatrudnienia pomyśleć z początkiem nowego roku.

2 thoughts on “Szukasz pracownika do przedszkola lub żłobka?”

  1. centaurii napisał(a):

    KOmuno Wróć !! bo wtedy pieniądze były na wszystko !!

  2. Admin Media Bielsko napisał(a):

    Zazwyczaj początkiem roku jest największa szansa na uzyskanie dofinansowania. Warto skorzystać z takiego rozwiązania i dać szansę zarówno sobie jak i bezrobotnemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Potrzebujesz porady? Zadzwoń!