…….w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej.

Okazuje się, że mamy boom na legalne zatrudnienie niani, co mnie bardzo cieszy.

O powyższym fakcie pisze dziś właśnie Rzeczpospolita w artykule Legalne umowy dla niań  oraz Opiekunka łatwiej rozliczy się z fiskusem,w których znalazło się kilka słów mojego komentarza.

Zapraszam do lektury.

Jeżeli nie wiesz jak  przygotować umowę z nianią zajrzyj tutaj.

 

One thought on “O legalnym zatrudnieniu niani słów kilka”

  1. Piotr napisał(a):

    Od połowy października jestem pracodawcą dla „niani” – dziewczyna po studiach kierunkowych + kilka podyplomówek i masa szkoleń. Jestem super zadowolony z jej pracy ale. Obecnie pensja niani to 1/3 naszych dochodów ale jeszcze rok i jak uda się wysłać Majkę do przedszkola to zaczniemy oszczędzać.
    Dla Niani składki wirtualnie na koncie dopisuje ZUS – jest to około 500 zł natomiast skarb państwa łupi ją podatkiem około 1200 zł rocznie. Nie ma możliwości otrzymania zasiłku dla bezrobotnych po zakończeniu pracy. Stawka dla niani w mojej okolicy to 4 – 6 zł. Ja zatrudniając legalnie muszę dołożyć 2 zł na godzinę – niby niewiele ale procentowo już jest to znacząca zmiana ( 30-50%). Przy obecnych podwyżkach pozostałych pozycji budżetu domowego i perspektywie emerytury w wieku 67 lat oceniam że legalna niania to oddane państwu 200 zł miesięcznie. ZUS traktuje mnie OK ale w skarbówce patrzą na nas jak na naciągaczy. Skoro ja zatrudniam pracownika żeby mieć możliwość zarabiania i odprowadzany jest ponownie podatek powinienem mieć możliwość odliczenia pieniędzy które muszę wydać na opiekę nad dzieckiem może będzie wtedy łatwiej rodzinom legalizować nianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Potrzebujesz porady? Zadzwoń!