Dzisiaj małe przypomnienie – od przyszłego roku – 2012 zmienia się wymiar urlopu ojcowskiego. Ojcowie będą mogli dłużej przebywać w domu ze swoimi pociechami. Urlop ojcowski będzie bowiem wynosił dwa tygodnie. Co ważne w tym samym czasie ( gdy na urlopie będzie tata) na urlopie macierzyńskim będzie mogła przebywać mama dziecka.

Warto pamiętać, że z urlopu ojcowskiego można skorzystać do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia.

Zatem na wydłużony urlop mogą się jeszcze udać ojcowie dzieci urodzonych w połowie stycznia 2011 roku!

Pracownicy chcący skorzystać z urlopu muszą o tym powiadomić swojego pracodawcę – złożyć wniosek na piśmie na minimum 7 dni przed planowaną datą rozpoczęcia urlopu. Za czas urlopu pracownikowi przysługiwać będzie zasiłek…. macierzyński.

Ojcowie biznesmeni też nie są bez szans na urlop ojcowski. Jeżeli opłacają składkę na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe mogą za okres urlopu otrzymać zasiłek. W tym celu muszą złożyć w ZUS zaświadczenie, że w czasie urlopu będą sprawować osobistą opiekę nad dzieckiem.

 

3 thoughts on “Urlop ojcowski w 2012 r.”

 1. Maciej napisał(a):

  Ja jako świeżo upieczony ojciec muszę się pochwalić, że z tej możliwości skorzystam jeszcze na koniec 2011 roku. Z tego co się dowiedziałem u swojego pracodawcy to mam taką możliwość jeśli urlop ten jest brany na przełomie 2011 i 2012 roku.
  Maciej ostatnio napisałSkanowanie laserowe

  1. Katarzyna napisał(a):

   Gratuluję 🙂
   Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Potrzebujesz porady? Zadzwoń!