Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Projekt niebawem ma zostać przedstawiony do konsultacji społecznych, ale najważniejsze założenia znamy już dziś.

Przede wszystkim resort oświaty planuje od stycznia 2013 r.  dotację na czterolatki i pięciolatki w wysokości ok. 1700 zł, czyli mniej więcej 1/3 tego, ile przypada na ucznia. Łącznie ma przeznaczyć na to 500 mln złotych.

Gdy projekt się pojawi zamieszczę na blogu krótkie omówienie.

2 thoughts on “Będą pieniądze dla przedszkoli”

  1. kasia napisał(a):

    mam nadzieję, że te dotacje pójdą na publiczne przedszkola, bo prywatne to jedna wielka przycina! dyrektorzy kantują jak mogą – nawet z posiłków z cateringu potrafią nieźle przyciąć.

  2. Mariusz napisał(a):

    Ja natomiast mam nadzieje że ten cały tak zwany socjal szybko padnie, bo nie dość że koszta publicznego przedszkola są trzy razy drożne w gospodarce socjalistycznej jaka dalej panuje w polsce (pośrednik kosztuje i to słono) to jeszcze jakość jest kilka razy gorsza niż przedszkoli prywatnych w normalnych krajach. Normalnym krajem jest taki gdzie istnieje wolny rynek i prawdziwa konkurencja, a nie molochy sponsorowane i dotowane przez Państwa. Kiedyś takim Państwem była usa. Dzisiaj i ono cierpi z powodu jak rak szerzącego się tam socjalizmu.
    sklep z odżywkami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Potrzebujesz porady? Zadzwoń!