Kluby malucha, klubiki malucha itp. to placówki, które powstały jeszcze przed wejściem w życie ustawy żłobkowej, nie mają nic wspólnego z klubami dziecięcymi tworzonymi według nowych przepisów.

W artykule Za półtora roku znikną kluby malucha   autorka przygotowała małe podsumowanie okresu obowiązywania ustawy żłobkowej i zastanawia się jak sobie poradzą placówki, które będą musiały się albo dostosować, albo zamknąć.

Zapraszam do lektury.

4 thoughts on “Kiedy znikną kluby malucha i podobne placówki….”

 1. Wszystko przez to, że UE chce wtrącać się w gospodarkę, wychowywanie dzieci itd. Kluby malucha powstawały i miały się bardzo dobrze, natomiast wprowadzenie prawa dającego przewagę jednemu przedsięwzięciu nad drugim jest nieuczciwe i podłe. Najlepiej niech wszyscy się odp… od gospodarki a wtedy zapanuje raj na Ziemi.
  Adrian Strójwąs ostatnio napisałAbonament radiowo-telewizyjny

  1. Katarzyna pisze:

   Witam,
   Ustawa żłobkowa nie daje nikomu przewagi, a raczej wprowadza standard opieki, co akurat się chwali.

 2. Anna pisze:

  Nie wiem w jaki sposób poradzi sobie większość rodziców z tą sytuacją, bo wiele placówek nie jest przygotowana do zmian, a nawet nie ma takiej możliwości. Państwowych placówek jest za to za mało. Tak jak w naszej najbliższej okolicy. Choć mieszkam w jednym z większych miast Polski, do najbliższego żłobka (bez wolnych miejsc) mamy około 20 km.
  Anna ostatnio napisałPlace zabaw Nowy Dwór ul. Zemska

  1. Katarzyna pisze:

   Podejrzewam, że pod naciskiem rodziców i opinii publicznej na początku 2014 roku będzie nowelizacja ustawy wydłużająca termin na dostosowanie się, jeżeli większość placówek nie zdąży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Potrzebujesz porady? Zadzwoń!