Mother and baby in home office with laptopOd kilku dni kwestia tego, jak wygląda polityka prorodzinna Państwa wobec matek prowadzących własną działalność gospodarczą stała się bardzo ważnym tematem. A wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, która obecnie czeka na podpis Prezydenta, a także tej uchwalonej wczoraj, która tworzy nowe świadczenie rodzinne z tytułu urodzenia dziecka.

Matki prowadzące działalność zaprotestowały i postanowiły głośno mówić, że nie mają ochoty na to, aby ich kosztem wprowadzano zmiany. Przygotowały petycję do Prezydenta sprzeciwiając się nierównemu traktowaniu.

Z petycją możesz zapoznać się i podpisać ją TUTAJ.

Ostatnich kilka dni było również wyjątkowe dla mnie, ponieważ w pewnym sensie dla mediów stałam się „ekspertem od zasiłków” i niestrudzenie prostowałam wszystkie „prawdy i półprawdy” serwowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Zasiłek macierzyński po zmianach

O co w tych wszystkich zmianach chodzi chyba najlepiej przedstawia rozmowa, którą przeprowadził dzisiaj ze mną redaktor Tomasz Stawiszyński w Poranku RDC.

Audycji można wysłuchać TU.

14 thoughts on “Zasiłek macierzyński i świadczenia rodzinne, czyli o co chodzi w znowelizowanych ustawach”

 1. Dorota pisze:

  Nie jestem wprawdzie mamą korzystającą z tego zasiłku macierzyńskiego, ale czytam każdą notkę pojawiającą się w tym temacie bo to pokazuje to jak nasze państwo nas traktuje. Zamiast zapewnić mamom porządne, godne warunki, robią wszystko, żeby ta prokreacja kulała na obie nogi… Pod petycją się podpiszę!

 2. Natalia pisze:

  Prawa dla matek w Polsce właściwie w ogóle nie ma, a politycy cały czas zrzucają matki na dalszy plan zamiast w końcu zrobić politykę sprzyjającą wychowywaniu dzieci w Polsce.

 3. Kasia pisze:

  Drodzy Panstwo, przedstawiam Wam jednego z najlepszych blogerow oraz jeden z najlepszych blogow w Polsce 🙂 Niezaprzeczalnie, w stu procentach 🙂 Styl, klasę i hmm, pewnego rodzaju gracje, a rzadko kiedy się zdarza, zeby ktos pisal teksty, które posiadają właśnie te, wymienione przeze mnie przed chwila cechy 🙂 Będę sledzil Twoje wpisy 🙂
  Kasia ostatnio napisałCiekawe aranżacje piwnicy

 4. ZPP pisze:

  Przychylę się do zdania przedmówcy. Dla mnie najważniejsze, że Pani blog jest rzetelny! Tak trzymać!

 5. Pradex pisze:

  Zdecydowanie matki powinny mieć więcej praw.

  1. Dominika pisze:

   Po pierwsze więcej prac, a po drugie więcej szacunku. Teraz ludzie robią awanturę, bo kobieta karmi dziecko piersią w miejscu publicznym. Ja nie widzę w tym nic dziwnego.

 6. Justyna pisze:

  I tak właśni dba rząd o politykę prorodzinną i o nas samych. A później dziwić się, że wszyscy wyjeżdżają, bo jak nie ma za co siebie utrzymać, a co dopiero dziecko wychować.To nie ma innego wyjścia.

 7. Marta pisze:

  To co dzieje się w tym temacie zasiłków macierzyńskich ostatnimi czasy przechodzi wszelkie granice. Zwłaszcza jeśli chodzi o zasiłek dla kobiet prowadzących własną dzialalnosć gospodarczą – kto to widział, by za takie pieniądze można było wyżyć?! Toż to jakaś paranoja! I gdzie ta polityka prorodzinna?

 8. Ada pisze:

  Zgadzam się z poprzednikami, a petycja oczywiście podpisana.

 9. Agata h. pisze:

  Tego szukałam, dziękuję…
  Agata h. ostatnio napisałDrony

 10. Anka pisze:

  Niestety przyszłe i młode nie mają lekko w naszym kraju. Oby weszła ta nowelizacja w życie

  rękodzieło sklep internetowy

 11. mamaAni7 pisze:

  Matki powinny mieć więcej praw. Polityka prorodzinna w Polsce to jakieś nieporozumienie.

  odwiedz galeria rękodzieła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Potrzebujesz porady? Zadzwoń!