Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Katarzyna_Przyborowska_sesja-13
Dzień dobry!

Nazywam się Katarzyna Przyborowska, od 2008 r. jestem radcą prawnym

Siedzibę kancelarii mam w Warszawie, w praktyce prowadzę sprawy w całym kraju. Lubię to, co robię. Już będąc dzieckiem powiedziałam rodzicom, że będę prawnikiem i konsekwentnie realizowałam ten cel.

W swojej pracy zawodowej zajmuję się głównie ubezpieczeniami społecznymi i prawem pracy, czyli dziedzinami prawa niezbyt lubianymi przez prawników. Na koncie mam wiele wygranych spraw przeciwko ZUS: o podleganie ubezpieczeniom społecznym, rentę, emeryturę, czy wyższy zasiłek (gdy decyzją zaniżono podstawę wymiaru składek).

Prowadzę sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych mundurowych oraz żołnierzy.

Newsletter

Chcesz wiedzieć pierwsza o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na wysyłkę newslettera.

Odbierz jako gratis rozdział e-booka.

Przygotowuję audyty ubezpieczeniowe i sprawdzam poprawność formy zatrudnienia pracowników, lepiej jest bowiem zapobiegać niż czekać na decyzję z nakazem zapłaty zaległych składek.

Prowadzę przez meandry prawa macierzyńskiego rodziców czekających na dziecko lub mających małe dzieci.

Żłobki i przedszkola nie stanowią dla mnie tajemnic – pomagam zakładać i prowadzić placówki opieki nad najmłodszymi.

Zajmuję się także ochroną praw kobiet (w tym praw reprodukcyjnych i ich praw jako pacjentek).

Bloga TemidaJestKobietą założyłam w 2010 r., był to czas kiedy prawnicza blogosfera praktycznie jeszcze nie istniała, a znajomi prawnicy ze zdziwieniem obserwowali sukcesy „Temidy”. Jestem więc pierwszą prawniczką w Polsce, która założyła bloga poświęconego prawu. Co ważne – mimo sporej konkurencji blogowanie jest nadal moją pasją!

Aktywnie prowadzę stronę na FB oraz konto na Instagramie. Zajrzyj tam koniecznie!

Do dzisiaj na blogu powstało już ponad 550 wpisów! Co środę, o 12.00 na FB i Instagramie spotykam się z Wami na żywo, a nagrania następnie umieszczam tu na blogu.

Prywatnie jestem mamą dwóch małych córek – Marianki i Emilki, zatem wiem co znaczy łączyć macierzyństwo z pracą zawodową. Uwielbiam dwudziestolecie międzywojenne i art deco, lubię podróżować – zwłaszcza do Włoch. Gdybym nie była radcą prawnym to pewnie byłabym dekoratorką wnętrz. Lubię jazdę samochodem i jestem fanką F1.

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279