fbpx

O autorce

Dzień dobry. Nazywam się Katarzyna Przyborowska, od 2008 r. jestem radcą prawnym. Siedziba mojej kancelarii mieści się w Warszawie, w praktyce prowadzę sprawy klientów niemal w całej Polsce.

Lubię to, co robię. Będąc w szkole podstawowej powiedziałam rodzicom, że będę prawnikiem i konsekwentnie realizowałam ten cel.

W 2010 r. założyłam bloga TemidaJestKobietą, był to czas kiedy prawnicza blogosfera jeszcze nie istniała, a znajomi prawnicy ze zdziwieniem obserwowali sukcesy „Temidy”. Jestem więc pierwszą prawniczką w Polsce, która założyła bloga poświęconego prawu. Co ważne – mimo sporej konkurencji blogowanie to nadal moja pasja!

Na co dzień zajmuję się głównie ubezpieczeniami społecznymi i prawem pracy, czyli dziedzinami prawa niezbyt lubianymi przez prawników. Na koncie mam wiele wygranych spraw o podleganie ubezpieczeniom społecznym, rentę, emeryturę, czy wyższy zasiłek (gdy decyzją zaniżono podstawę wymiaru składek).

Doradzam przedsiębiorcom, gdy ZUS prowadzi postępowanie wyjaśniające lub kontrolę, albo zarzuci fikcyjne zatrudnienie pracownika.

Prowadzę przez meandry prawa macierzyńskiego rodziców czekających na dziecko lub mających małe dzieci.

Żłobki i przedszkola nie stanowią dla mnie tajemnic – pomagam zakładać i prowadzić placówki opieki nad najmłodszymi.

Zajmuję się ochroną praw kobiet (w tym praw reprodukcyjnych i ich praw jako pacjentek).

Prywatnie – przede wszystkim jestem mamą dwóch małych córek – Marianki i Emilki, zatem wiem co znaczy łączyć macierzyństwo z pracą zawodową. Uwielbiam dwudziestolecie międzywojenne i art deco, lubię podróżować – zwłaszcza do Włoch. Gdybym nie była radcą prawnym to pewnie byłabym dekoratorką wnętrz ? Lubię jazdę samochodem i jestem fanką F1.

Możesz zajrzeć także na moje pozostałe blogi:

Medyczne Prawo

Lekarz i Prawo1076979_605950882779232_1559087302_o

f

f

f

f

ff

f

f

f

f

f

f

f

Skontaktuj się z nami