Temida jest kobietą Temida jest kobietą

No i się doczekaliśmy. W piątek Minister Kosiniak – Kamysz chwalił się wszędzie (nawet na Twitterze), że już są wyniki tegorocznego Malucha, i ile nowych miejsc opieki nad maluchami powstało za jego kadencji.

Wysokość dotacji na funkcjonowanie obniżająca opłatę rodzica w 2015 r. to 244 zł miesięcznie.

Tutaj możesz sprawdzić, czy Twoja placówka, lub placówka do której uczęszcza Twoje dziecko zakwalifikowała się do dofinansowania.

Włącz się do dyskusji

W zeszłym roku dla prywatnych żłobków było 21 mln na Malucha i 176 zł na 1 dziecko miesięcznie, w tym – ponad 50 mln i 244 zł. Czyli jakiś postęp jest.Żeby jeszcze można było dostać „na start” dotację… Jakieś pieniądze mają być u marszałków województw w drugiej połowie roku, ze środków UE

Postęp rzeczywiście jest zauważalny, ale chwalić wciąż się nie ma czym. W naszym kraju bardzo ciężko jest wychować dziecko, zbyt duże koszty generują niski przyrost naturalny a to z kolei prowadzi do tego, że nie ma co się łudzić, iż otrzymamy emeryturę..

No niestety, nie tym razem, nie załapaliśmy się. Zgadzam się, że na start by się cos przydało, bo chyba i z tym jest najgorzej. Ale w sumie ostatnio dzieciaków dużo, więc może by się jakos dało rade zaczynać od zera. No ale cóż, może nasze własze wymyślą coś fajnego, w sumie widać już jakiś proges jeśli chodzi o wspieranie takich placówek, trzeba mieć nadzieję.

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279