fbpx

Ekspertki.org – tam mnie znajdziesz

Włączamy telewizor, radio, idziemy na debatę, a tam sami panowie. Nie mamy nic przeciwko mężczyznom, ale wydaje nam się, że dobrze by było, gdyby w debacie publicznej uczestniczyły także kobiety. W końcu stanowią połowę społeczeństwa. Z doświadczenia wiemy, jak często argumentem tłumaczącym nieobecność kobiet w debacie jest mówienie, że po prostu „nie ma ekspertek”, które mogą zabrać głos na dany temat. Nie podobają się Wam #MediaBezKobiet, to pomóżcie je zmienić. Budujemy ogólnopolską bazę ekspertek, rozpoczynamy kampanię społeczną, zapraszamy na międzynarodową konferencję, która będzie okazją do dyskusji o potrzebie obecności kobiet w debacie publicznej. Włącz się!

Gdy dostałam maila z Fundacji Kobiety Nauki, że pora na „przeprowadzkę” zrobiłam to szybko. Właśnie powstała strona Ekspertki.org zaprezentowana na ubiegłotygodniowej konferencji EKSPERTKI.ORG.

 Jej cel? Zwiększenie liczby kobiet w debacie publicznej. Nie tylko „starych” mediach (radio, prasa, tv), ale też w mediach społecznościowych [strasznie podoba mi się hasło „kobiety na twittery” – możesz zajrzeć na mój Twitter].

Mój profil na stronie Ekspertki.org

Zatem – gdy potrzebujesz eksperta – zaproś do debaty/spotkania/na konferencję/do programu kobietę.

Podobny wpis
Matki to nie oszustki i naciągaczki
Zasiłek macierzyński bez tajemnic – obejrzyj nagranie
Skontaktuj się z nami