Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Ekspertki.org – więcej kobiet w debacie publicznej

Włączamy telewizor, radio, idziemy na debatę, a tam sami panowie. Nie mamy nic przeciwko mężczyznom, ale wydaje nam się, że dobrze by było, gdyby w debacie publicznej uczestniczyły także kobiety. W końcu stanowią połowę społeczeństwa. Z doświadczenia wiemy, jak często argumentem tłumaczącym nieobecność kobiet w debacie jest mówienie, że po prostu „nie ma ekspertek”, które mogą zabrać głos na dany temat. Nie podobają się Wam #MediaBezKobiet, to pomóżcie je zmienić. Budujemy ogólnopolską bazę ekspertek, rozpoczynamy kampanię społeczną, zapraszamy na międzynarodową konferencję, która będzie okazją do dyskusji o potrzebie obecności kobiet w debacie publicznej. Włącz się!

Gdy dostałam maila z Fundacji Kobiety Nauki, że pora na „przeprowadzkę” zrobiłam to szybko. Właśnie powstała strona Ekspertki.org zaprezentowana na ubiegłotygodniowej konferencji EKSPERTKI.ORG.

 Jej cel? Zwiększenie liczby kobiet w debacie publicznej. Nie tylko „starych” mediach (radio, prasa, tv), ale też w mediach społecznościowych [strasznie podoba mi się hasło „kobiety na twittery” – możesz zajrzeć na mój Twitter].

Mój profil na stronie Ekspertki.org

Zatem – gdy potrzebujesz eksperta – zaproś do debaty/spotkania/na konferencję/do programu kobietę.

Włącz się do dyskusji

Drodzy Panstwo, przedstawiam Wam jednego z najlepszych blogerow oraz jeden z najlepszych blogow w Polsce 🙂 Niezaprzeczalnie, w stu procentach 🙂 Naprawde bardzo rzadko spotyka się kogoś z tak wielkim talentem do pisania, podziwiam Cię 🙂 No i będę zagladal tu regularnie, dzieki 🙂 Pozdrawiam serdecznie w te chłodne, lecz na szczęście krótkie dni 🙂

Idea słuszna 🙂 Uważam, że każda debata powinna mieć przedstawicieli obu płci ( i to bynajmniej nie w stosunku 100:1), wtedy to można uzyskać najlepszą „opinie”, zrównoważoną 🙂 Podaje Twój post dalej, żeby tych pań nigdy nie brakowało na debatach 🙂 pozdrawiam

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279