fbpx
Składki na ZUS w spółce z o.o.
Photo by Adeolu Eletu on Unsplash

 

Drogi Czytelniku – zastanawiasz się pewnie dlaczego w tytule umieściłam to przewrotne pytanie – czy warto płacić składki ZUS w spółce z o.o.?

Sporo osób uważa, że jeżeli jest szansa na zgodne z prawem „uwolnienie się” od opłacania składek na ubezpieczenie społeczne z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej to warto z niej skorzystać.

OK, ale czy zawsze?

Ponieważ w wielu wpisach zajmowałam się sprawami dotyczącymi prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej dzisiaj kilka słów o spółce z o.o.

W przypadku tej spółki istnieje bardzo prosty sposób, na ominięcie ZUS, czyli założenie spółki przez przynajmniej dwóch wspólników. Więcej o tym sposobie przeczytasz  np. tutaj. Nie zawsze jednak doradzam go swoim Klientom. Są bowiem  przypadki, kiedy ubezpieczenia społecznego nie warto omijać. I nie mówię tu o przyszłej rencie czy emeryturze. A o zasiłkach – chorobowym i macierzyńskim.

Zatem czasami, dla przedsiębiorczej kobiety opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie chorobowe może być bardzo opłacalne, a bycie jedynym udziałowcem w spółce z o.o. rozwiązaniem idealnym.

Jeżeli więc swój biznes prowadzisz w formie takiej spółki, i myślisz o macierzyństwie to zastanów się czy warto płacić składki na ZUS w spółce z o.o.

Zapytaj o wycenę porady

Zadzwoń: +48 600 375 279
Napisz: kancelaria@przyborowska.eu

Podobny wpis
Szkolenie - zwrot nienależnie pobranych świadczeń
Zwrot nienależnie pobranego świadczenia – szkolenie
Skontaktuj się z nami