Kongres ojców

Tak, tak – dobrze przeczytaliście tytuł tego wpisu 🙂

Już niebawem – 19 grudnia tego roku odbędzie się Kongres Ojców.

 Na stronie kongresojcow.pl na razie są tylko informacje ogólne na temat tego spotkania na uwaga – Stadionie Narodowym w Warszawie (fajne miejsce wybrano dla Panów!).

Inicjatorom spotkania przyświeca cel zainteresowania ojców tematyką urlopów i możliwością angażowania się mężczyzn w opiekę nad własnymi dziećmi.

Co więcej autorzy obiecują też:

Pokażemy lokalne i regionalne aspekty aktywizacji zawodowej kobiet (przykłady z małych miejscowości, historie kobiet z lokalnych środowisk, itp.) i dowiedziemy, że większa aktywizacja zawodowa kobiet może bowiem nastąpić tylko przy zwiększeniu udziału ojców w opiece nad dziećmi oraz godzeniu ról rodzinnych i zawodowych. Wesprzemy się przykładami dobrych praktyk polskich i europejskich.

W skład kampanii promującej udział ojców w urlopach rodzicielskich wchodzą też dwa konkursy:

1. „Chwile Ojca i Dziecka” – konkurs fotograficzny

2. „Firma przyjazna Ojcom” – „Zadanie konkursowe polega na przesłaniu zgłoszenia stanowiącego odpowiedź na pytanie: „Dlaczego moja firma powinna otrzymać tytuł Firmy Przyjaznej Ojcom?”, zawierającej się w trzech punktach (maksymalnie 1500 znaków ze spacjami) wraz z opcjonalną dokumentacją zdjęciową (maksymalnie 9 sztuk). Konkurs trwa od 27 listopada 2013 r. (godz. 12:00) do 13 grudnia 2013 r. (godz. 24:00).” Więcej informacji.

Zastanawiam się czy na kongres mogą przyjść też mamy 🙂

W każdym razie brawo za inicjatywę.

 

Podobny wpis
Strajk nauczycieli, czyli dziecko w sądzie
Potrzebujesz porady? Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami