Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Wiemy już coraz więcej o nowej edycji konkursu Maluch,w której obowiązuje rekordowe dofinansowanie.

Jak zwykle będą zmiany (nie było dotąd dwóch takich samych edycji).

Będzie nowy moduł przeznaczony na tworzenie miejsc opieki – na uczelniach wyższych.

Rekordowe dofinansowanie w Maluchu

Dzięki „pomyłce” Pani premier, która w expose zapowiedziała zwiększenie dofinansowania na żłobki o 50 mln złotych – do 100 mln zł. Warto pamiętać, że w 2014 r. wydano 101 mln zł. W 2015 r. do rozdzielenia w Maluchu będzie więc rekordowa pula.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społe.cznej gorączkowo walczyło o kolejne pieniądze by zatuszować wpadkę. Nowy budżet uchwalono na ostatnich przedświątecznych obradach Sejmu. Wiadomo już, że dofinansowanie na opiekę nad maluchami zwiększy się o zapowiedziane 50 mln złotych – do 151 mln. Będzie to więc rekordowa kwota.

Biorąc pod uwagę fakt, że w 2015 r. powinny także wystartować unijne programy, w których będzie można pozyskać dofinansowanie na tworzenie nowych miejsc opieki dla najmłodszych – będzie to rok ciekawy.

 Więcej na temat nowego Malucha już niebawem, bowiem konkurs ma zostać rozpisany już pod koniec stycznia lub w lutym 2015 r.

#Maluch #Maluch2015 #MaluchNaUczelni

Włącz się do dyskusji

no raczej pomyłka 😉 nie wierzę, że specjalnie chciałaby strzelić taką gafę żeby wydać więcej kasy w ramach „sprostowania” 😉 nie ten styl 😀 jakby nie było wyszło na dobrze także bądźmy zadowoleni 😉 pozdrawiam 😉

Miejsca opieki na uczelniach wyższych? Hm, no, no, nooo… To moim zdaniem wcale nie jest taki głupi pomysł. Gdyby jeszcze okazało się, że byłyby prowadzone i zarządzane przez studentów… I gdyby studenci tam pracowali. Jak dla mnie okej. Jest wiele studiujących, którym taki pomysł na pewno przypadłby do gustu.

Widać Pani Premier się nie przygotowała do lekcji 😛 Zdarza się nawet najlepszym 😉

Co do skutków pomyśli i planów – jak dla mnie bomba. Szczególnie jeśli chodzi o uczelnie. Od nie jednej mamy (rodziców) słyszałam, że chętnie by się uczyła ale nie ma z kim malucha zostawić a opiekunka kosztuje. Może dzięki takim miejscom na uczelniach uda się zaktywizować wiele mam.

Cześć ! Super post i świetnie, że udało się na maluchy tak duże dofinansowanie ! Z wielką chęcią czytam Twojego bloga. Cieszy mnie fakt, że są jednak blogi w których można poczytać o czymś interesującym i ważnym a nie tylko o modzie, ciuchach i poradach kosmetycznych. Będę tu częściej zaglądać. Pozdrawiam !

Witaj,
Czy znasz już może szczegóły konkursu?
Chciałbym w nim wziąć udział i już zaczynam się niepokoić,że coś przegapilam
Pozdrawiam

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279