Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Fortuna jest kobietą

Dziennik Gazeta Prawna postanowił obalić stereotypy dotyczące  kobiet dotyczące ich wiedzy i pozycji w świecie finansów i odpowiedzieć na pytanie czy podejście kobiet i mężczyzn do finansów różni się. W tym celu w dniu dzisiejszym zorganizowano debatę pt. Fortuna Jest Kobietą. Moderatorką była dziennikarka DGP Monika Szymańska.

Wzięły w niej udział – Małgorzata Góra-Dubiela, Prezes Zarządu Union Investment TFI S.A.; Maria Rotkiel – psycholog, prof. Dominika Maison – psycholog, założycielka Domu Badawczego Maison, oraz ja.

Przyznam, że czas upłynął nam niesamowicie szybko, dyskusja była dynamiczna, to był dobrze spędzony czas w miłym towarzystwie.

Do jakich konkluzji doszłyśmy będzie można przeczytać 11 lutego 2015 r. w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Zanim podsumowanie debaty będzie dostępne warto przeczytać artykuł: Stereotypy na temat kobiet można obalić.

Włącz się do dyskusji

Czekam więc na to podsumowanie. Ja uważam, że teraz wszystko się pozmieniało i w branży finansowej radzą sboie dobrze zarówno mężczyźni , jak i kobiety. To nie kwestia płci a charakteru.

A to ciekawe. Bardzo jestem ciekaw do jakich konkluzji doszły Panie biorące udział w dyskusji. Moim zdaniem w podejściu kobiet i mężczyzn do finansów nie ma zbyt wielu różnic. Ale mogę się mylić. Myślę, że większe znaczenie w podejściu ma nie płeć a na przykład wykształcenie czy status majątkowy.

Uważam że kobiety lepiej i rozważnie radzą sobie z zarządzaniem finansami. W dzisiejszych czasach nie ma znaczenia płci tylko umiejętne zarządzanie finansami i osiągnięciami życiowymi i zawodowymi.

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279