Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Dziennikarka Rzeczpospolitej – Katarzyna Wójcik zadała mi pytanie, ile czasu może spędzić w żłobku maluch, w wielu do lat 3.

Wydaje się, że maksymalnie do 10 godzin dziennie, ale to nie do końca prawda. Jeżeli placówka pracuje dłużej, oferuje opiekę nocną czy weekendową, rodzice i opiekunowie mogą pozostawić dziecko, za dodatkową opłatą, na dłużej.

Tylko czy na kilka dni? Tak sugeruje nieco niefortunny tytuł artykułu.

Włącz się do dyskusji

To niesamowicie przykre, że już tak małe dzieci nie mają możliwości spędzać czasu z rodzicami tylko są „oddelegowywane” do żłobków. Tzn z założenia nie mam nic przeciwko, ale 10 godzin? Noc? To zdecydowana przesada..

Tak można dzieciaki już praktycznie zostawiać na bardzo długo w żłobkach ale czy to jest rozwiązanie ? Po prostu rodzice tak sobie ułatwiają życie lecz to potem się odbije na ich rozwoju i przywiązaniu do rodziców takie jest moje zdanie.

Halo, ziemia? Jak to ułatwiają sobie zycie? Sama oddaje dziecko do złobka. Zaluje, bo odkad chodzi do zlobka, to non stop choruje. Myslisz, ze to jest ulatwienie dla mnie? Myslisz, ze latwo jest zostawic dziecko w zlobku? Wolalabym siedziec z dzieckiem albo miec opiekunke, ale mnie na to nie stac. Naprawde niektore kobiety sa oderwane od realiow. Wyobrazcie sobie drogie panie, ze niektorzy ludzie muszą pracowac 8 godzin dziennie + dojaz do pracy. Ja oddaje dziecko na 6 godzin, potem zawoze je na 2 godziny do babci, a sama wracam do pracy. Mam czas dla swojego dziecka miedzy 17 a 20. A gdybym nie miala mozliwosci zawozenia dziecka do babci na chwile, to musialoby siedziec w zlobku 8 godz. co najmniej. Tak, z wygodnictwa, wg „mądrych” pań.

Mamo z etatu, ja Cię dobrze rozumiem. Sam jestem rodzicem, którego dziecko niestety korzysta z usług żłobka i wcale nie jestem szczęśliwy z tego powodu. Myślę, że wiele osób uważa nas – rodziców za jakiś tyranów etc – oczywiście niesłusznie! Nie każdy ma babcię na emeryturze „pod ręką”, mnóstwo kasy na opiekunkę.

Rozumiem, ze pracować trzeba ale co to za rodzice, którzy oddają dziecko do żłobka na tak długi czas. Może powinni się wtedy zastanowić czy nie oddać maluszka na stałe.

A co ma zrobić samotnie wychowująca matka, które pracuje na więcej niż etat żeby dziecku nic nie brakowało? Czasem są sytuacje, które zmuszają nas do tego.

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279