Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Ubóstwo emerytalne kobiet

Już w najbliższy piątek tj. 29 stycznia 2016 r. w Instytucie Spraw Publicznych w Warszawie  o godz. 10.00 odbędzie się bardzo ciekawe seminarium poświęcone ubóstwu emerytalnemu kobiet pt:  Ubóstwo emerytalne kobiet – dlaczego w polskim systemie emerytalnym płeć ma znaczenie?

 Niestety to smutna prawda,  a  reformy w stylu „obniżenie wieku emerytalnego”, czy program 500+ (w praktyce zachęcający matki do pozostania w domu, zwłaszcza te, których pensja nie byłaby wysoka) mogą sprawić, że różnice w wysokość emerytur kobiet i mężczyzn jeszcze mogą się pogłębić.

Zainteresowani tematem jeszcze mogą się zgłaszać. Zapisy do środy, 27.01.2016 r.

Aktualizacja 2020

Gdy piszę te słowa został nam dzień do wyborów prezydenckich, które jak wiemy się nie odbędą…

Oglądałam w tv debatę kandydatów i muszę Wam powiedzieć, że jestem przerażona. Chwalenie się tym, że obniżyło się wiek uprawniający do emerytury naprawdę nie jest powodem do chwały. Wiele kobiet pobiera naprawdę niskie emerytury po wielu latach pracy.

Do tego np. kobiety z rocznika 1953 mimo korzystnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego nadal muszą walczyć w sądach o przeliczenie emerytury.

Odnoszę wrażenie, że Polsk to kraj, który nie lubi kobiet.

Włącz się do dyskusji

Tak jakby celem życia było uzyskanie jak najwyższej emerytury… 😉 Czasem są inne priorytety.

Poza tym o czym my tu dyskutujemy? Emerytur w obecnym kształcie za kilkanaście lat już nie będzie, bo się po prostu system nie będzie spinał. Wówczas każde „dziecko”, które nie pracowało i nie wyemigrowało będzie dla systemu na wagę złota (bo będzie musiało utrzymać siebie i jednego emeryta, z jego minimalną emeryturą 500zł), wówczas będzie się całować po nogach te matki, które zostały w domu, zamiast robić karierę w „fabryce” 😉

Programy socjalne niejednokrotnie doprowadzają do tego, że ludziom po prostu nie opłaca się pracować. Rozumiem dążenia w celu podwyższenia dzietności, jednak obecnie działania w mojej opinii działają w dłuższej perspektywie na szkodę naszego państwa.

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279