Wszyscy zainteresowani otwarciem żłobka czy przedszkola, a także właściciele tego typu placówek powinni uważnie przeczytać niniejszy wpis.
Mało bowiem kto wie, że place zabaw muszą spełniać rygorystyczną normę PN-EN 1176. Większość właścicieli zaprząta sobie głowę wyłącznie wyborem urządzeń do zabawy. To błąd. Kupując i urządzając plac zabaw dla małych dzieci należy bowiem pamiętać o kilku zasadach.
Należy pamiętać o:
1. odpowiednim doborze urządzeń oraz materiałów, z których będą wykonane;
2. sposobie montażu urządzeń;
3. wyborze właściwego producenta – firma musi posiadać aktualny certyfikat
4. wyborze urządzeń przeznaczonych dla właściwego przedziału wiekowego dzieci
Po zamówieniu, każdy inwestor powinien otrzymać komplet dokumentów, czyli certyfikaty oraz instrukcje montażu, kontroli i konserwacji.
Przed oddaniem placu zabaw do użytku powinien odbyć się jego odbiór.
Każdy plac zabaw powinien mieć także wdrożony system kontroli.
Warto skorzystać z porad fachowców, którzy pomogą nam wybrać odpowiedni plac zabaw i wprowadzą system kontroli. Zainteresowanych odsyłam na stronę internetową Centrum Kontroli Placów Zabaw.
Moja córka złamała rękę ponieważ na Placu Zabaw gdzie byłyśmy odpadła zjeżdżalnia na którą weszła. Właściciel nie dopilnował aby zjeżdżalnia w sposób trwały była złączona z pozostałymi elementami. Córka (4 lata) złamała kość przedramienia co daje jak na razie unieruchomienie na 3 tygodnie.
Co w takiej sytuacji zrobić aby uzyskać zadośćuczynienie-właściciel jest ubezpieczony z OC działalności, jednak wypadek powstał przez ewidentne zaniedbanie i brak kontroli urządzeń będących wyposażeniem placu.
Witam,
Takie zdarzenia powinna obejmować polisa OC właściciela placu zabaw.