Pracodawco – otwórz żłobek lub przedszkole dla dzieci pracowników

Ponieważ dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka postanowiłam  na blogu napisać trochę o dzieciach, ale z punktu widzenia rodziców, a konkretnie – pracodawców.

Wracam do tematu placówek przyzakładowych (o żłobkach przyzakładowych przeczytasz TU i TU).

Niestety niewielu pracodawców decyduje się na założenie takiej placówki w swojej firmie, mimo, że nowa ustawa żłobkowa daje możliwości przeznaczenia odpisów na ZFŚS na działanie żłobka, przedszkola czy punktu przedszkolnego. Niewielu pracodawców też  wie, że spełniając normy dla żłobka czy klubu dziecięcego, niewielkim kosztem można też otworzyć punkt przedszkolny i zapewnić opiekę kompleksowo, w zależności od wielu dzieci naszych pracowników.  Miejsca można też tworzyć przy współudziale samorządu – wystarczy dobra wola obu stron.

Problem z brakiem miejsc dla maluchów dostrzegły władze Krakowa, które już w najbliższy wtorek – 5 czerwca organizują spotkanie dla pracodawców zainteresowanych założeniem żłobka w firmie. Inicjatywa godna poparcia.

Z radością muszę też powiedzieć, że znam również firmy, które naprawdę dbają o dzieci pracowników i otwierają żłobki w swoich firmach.  W Warszawie powstanie np. biurowiec na parterze którego będzie żłobek i punkt przedszkolny, a przed budynkiem plac zabaw. Skąd o tym wiem? Moja Kancelaria bierze w tym projekcie udział.

Otwierając taką placówkę pracodawca zyskuje podwójnie: ma zadowolonych pracowników (rodziców), którzy pracują efektywniej, a dodatkowo poprawia się wizerunek takiej firmy na rynku pracy.

Jeśli chcesz stworzyć żłobek lub przedszkole w swojej firmie  i potrzebujesz porady lub pomocy napisz:

 [contact_form]

Podobny wpis
Maluch+2019 – ogłoszony!
Potrzebujesz porady? Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami