Ponieważ dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka postanowiłam  na blogu napisać trochę o dzieciach, ale z punktu widzenia rodziców, a konkretnie – pracodawców.

Wracam do tematu placówek przyzakładowych (o żłobkach przyzakładowych przeczytasz TU i TU).

Niestety niewielu pracodawców decyduje się na założenie takiej placówki w swojej firmie, mimo, że nowa ustawa żłobkowa daje możliwości przeznaczenia odpisów na ZFŚS na działanie żłobka, przedszkola czy punktu przedszkolnego. Niewielu pracodawców też  wie, że spełniając normy dla żłobka czy klubu dziecięcego, niewielkim kosztem można też otworzyć punkt przedszkolny i zapewnić opiekę kompleksowo, w zależności od wielu dzieci naszych pracowników.  Miejsca można też tworzyć przy współudziale samorządu – wystarczy dobra wola obu stron.

Problem z brakiem miejsc dla maluchów dostrzegły władze Krakowa, które już w najbliższy wtorek – 5 czerwca organizują spotkanie dla pracodawców zainteresowanych założeniem żłobka w firmie. Inicjatywa godna poparcia.

Z radością muszę też powiedzieć, że znam również firmy, które naprawdę dbają o dzieci pracowników i otwierają żłobki w swoich firmach.  W Warszawie powstanie np. biurowiec na parterze którego będzie żłobek i punkt przedszkolny, a przed budynkiem plac zabaw. Skąd o tym wiem? Moja Kancelaria bierze w tym projekcie udział.

Otwierając taką placówkę pracodawca zyskuje podwójnie: ma zadowolonych pracowników (rodziców), którzy pracują efektywniej, a dodatkowo poprawia się wizerunek takiej firmy na rynku pracy.

Jeśli chcesz stworzyć żłobek lub przedszkole w swojej firmie  i potrzebujesz porady lub pomocy napisz:

 [contact_form]

3 thoughts on “Pracodawco – otwórz żłobek lub przedszkole dla dzieci pracowników”

 1. hueskye pisze:

  świetny pomysł. oby wiecej firm decydowało sie na takie rozwiazania. Plus jest jeszcze jeden – kiedy dziecku sie coś dzieje rodzic nie musi ryzykować, czy zwalniac sie z pracy, po prostu zjeżdża do żłobka czy przedszkola. Genialne rozwiązanie
  hueskye ostatnio napisałSnowboarding latem?

 2. Aga pisze:

  Pomysł jest super ale w mojej firmie niestety na wszystkim oszczędzają więc można tylko pomarzyć
  Aga ostatnio napisałGdy dziecko boi się zwierząt

 3. olesiamost pisze:

  Witam serdecznie!
  Piszę do państwa w celu uzyskania informacji na temat założenia przedszkola przyzakładowego. W związku z tym, że na dany moment robię kampanie lobbingową, która ma na celu zakładanie przedszkoli przyzakładowych, i poszukuję informacji na ten temat, kwestii prawnych, mechanizmów, według których takowe przedszkola powstają , jaka jest rola samorządu lokalnego. Interesuję mnie wszystkie komplikację oraz przeszkody prawne z tym zwjązane.Jaka jest przeszkoda do tego,że jednak istnieje bardzo niewielka liczba przedszkoli przyzakładowych.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Pozdrawiam, Olesia Mostowa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Potrzebujesz porady? Zadzwoń!