Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Twoje pieniądze – ile ich jest na koncie w ZUS?

Chcesz wiedzieć ile Twoich i moich pieniędzy zgromadził na kontach ZUS? Na jaką emeryturę mogą liczyć dzisiejsi trzydziestolatkowie oraz czy system ubezpieczeń społecznych nie zbankrutuje? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Włącz się do dyskusji

W ogóle nie wiem, po co poruszać kwestię emerytury z ZUSu. To tak jakby zastanawiać się, czy na emeryturze spotkamy jeti – równie mało prawdopodobne. Czas pogodzić się, że po prostu co miesiąc płacimy haracz.

Hej,

nie da się ukryć, że na emeryturę (godziwą) nie ma za bardzo co liczyć. ZUS to system, który MUSI upaść. Nie ma po prostu innej opcji 😉 Ale podobnie sprawa ma się także z ubezpieczeniem itp – sami dla siebie musimy być budżetem socjalnym.

Chcąc czy nie chcąc coraz bardziej staje się faktem, że bez własnych oszczędności (budżetu, który możemy przeznaczyć w razie wypadku, czy który ma nam zapewnić na starość godziwe życie), może być krucho.

Przedsiębiorcy „uciekają” nieco od tego zakładając firmy w Anglii (wtedy emerytura jest też angielska), ale ma to tak zalety jak i wady. Najbardziej pasuje to pod samozatrudnienie lub małą firmę, więc też nie jest to pomysł dla każdego…

Pozdrawiam:
Kamil K. Łapiński

Katarzyno,

nie zawsze też jest warto uciekać 😉 Wiąże się z tym także szereg wad. Np brak możliwości zatrudnienia pracownika na umowę o pracę (taką typową). Dla pracodawcy może nie jest to problem, ale dla pracownika, który szuka stabilizacji – może być ogromny. Takich minusów jest więcej.

Z przedsiębiorców, których znam, żaden nie założył działalności w Anglii z powodu ZUSu. Zawsze powodem były tańsze koszty utrzymania działalności. Jako zabezpieczenie naszej przyszłości wciąż najlepiej… działamy my sami 😉

Pozdrawiam:
Kamil K. Łapiński

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279