To nie żart, podobno. Przetarg na dostarczanie przesyłek sądowych w 2014 i 2015 roku wygrała ta firma. A przeczytasz o tym tutaj.

Co to oznacza dla tysięcy prawników, ale także powodów, pozwanych czy biznesmenów mających spółki zarejestrowane w KRS?

Zmiany.

Dzisiaj stałam  „tylko godzinę” przed okienkiem wydawniczym na poczcie głównej w Toruniu żeby móc odebrać przesyłki polecone.

Od stycznia pewnie będę zaglądać tam rzadziej, bo przetarg na doręczanie przesyłek poleconych z sądów wygrała Polska Grupa Pocztowa S.A., o której istnieniu dowiedziałam się… niedawno. Podobno firma podpisała też umowę na doręczanie przesyłek przez InPost (znam paczkomaty – dobra rzecz) i RUCH (ten od kiosków – prasy i biletów komunikacji miejskiej).

Już widzę, jak zamiast po gazetę będę biec z moim avizo … do kiosku, albo do księgarni na toruńskiej starówce, bo tam ma swój oddział InPost.

17 thoughts on “List z sądu odbierzemy… w kiosku”

 1. Jakiś miesiąc temu rozmawiałam z koleżanką adwokatką z Niemiec. Skarżyła się, że musi mieć skrytkę pocztową, bo przesyłi są dostarczane przez różnych operatorów i giną. Pierwszy raz powiedziałam, że u nas jest lepiej!!! To było zanim dowiedziałam się o przetargu. Będzie się działo.
  Agnieszka Swaczyna ostatnio napisałBOŻE NARODZENIE 2013

 2. Katarzyna pisze:

  Na PP się poprawiło gdy pojawiło się znakowanie listów kodami kreskowymi i możliwość śledzenia przesyłek. Najgorszym ogniwem w łańcuchu są okienka wydawnicze…

 3. Katarzyno, przyznam, że „odgapiłam” od Ciebie temat na mój ostatni wpis na blogu cywilnym (ale, jak na prawnika przystało, podałam źródło informacji :-))
  Agnieszka Swaczyna ostatnio napisałDORĘCZANIE KORESPONDENCJI SĄDOWEJ PO NOWYM ROKU

 4. Jolanta pisze:

  Zmiany jak zmiany. Do tej pory szłam odbierać przesyłkę poleconą do placówki Poczty Polskiej na rogiem. Teraz pójdę do placówki InPostu, za drugim rogiem. A że w tej samej placówce jednocześnie mogę kupić gazetę, bo akurat właściciel firmy prowadzi w tym samym miejscu kiosk…? I co w związku z tym? 🙂 Większych kolejek niż dotychczas na poczcie nie będzie, a może jakoś obsługi klienta będzie pozostawiać mniej do życzenia.
  Zupełnie odrębną kwestią jest wątpliwa rzetelność InPostu. Niestety, bardzo duża część przesyłek zwyczajnie ginie i nigdy nie jest dostarczana. A to przy przesłkach sądowych prowadzi tylko do katastrof.

 5. Może właśnie wykupienie skrytki pocztowej nie będzie złym pomysłem…

 6. Katarzyna pisze:

  No tak Kalina, ale wtedy tracisz kontrolę nad datą doręczenia. Gdy jesteś na urlopie – dostajesz avizo, a tak doręczą Ci do skrytki i termin biegnie.

 7. Mało tego, bo jest tez pomysł, że polisy OC komunikacyjne bedziemy jupowac u listonosza.
  Hanna Przybylska ostatnio napisałCzy Poczta Polskia zdobędzie rynek ubezpieczeniowy?

 8. No właśnie do skrytki doręczają awizo, a nie list. Gdyby było inaczej, w ogóle bym się nad tym nie zastanawiała. W skrytce jest awizo, a po przesyłkę muszę jechać do punktu odbioru. Wprawdzie pracy dwa razy tyle, ale mniejsze ryzyko, że mnie doręczyciel zlekceważy, bo nie może znaleźć adresu (a bywa z tym problem).

  1. Katarzyna pisze:

   Tak czy siak zamieszanie będzie okropne. Będzie teraz człowiek biega w dwa miejsca – na pocztę, po odbiór innych poleconych (no i żeby nadac polecony do sądu) i do punktu odbioru przesyłek sądowych.

 9. A to swoją drogą. Niemniej jednak jestem gotowa biegać, byle tylko żaden termin mi nie uciekł bez mojej wiedzy.

 10. Wiktor pisze:

  Witam,czytałem wasze posty,i jedno mogę odradzić,proszę niezakładać skrytek pocztowych ,bo jeśli chodzi o Inpost to nie obsługuje skrytek pocztowych,także jeśli będzie rzesyłka na skrytkę to pójdzie zwrot do nadawcy/sądu itp
  Wiktor ostatnio napisałRozwód w 28 dni

 11. raz pisze:

  Mam mieszane uczucia co do tego…
  raz ostatnio napisałKurs Photoshop – edycja zdjęć dzieci – 29,00 zł

 12. A to ciekawe, z jakiego powodu, skoro KPC umożliwia doręczenie na skrykę pocztową, a tym samym wymaga od operatora, aby takie przesyłki realizował.

 13. warszawianka pisze:

  W zeszłym tygodniu dostałam pismo polecone za potwierdzeniem odbioru z Sądu (opinia biegłego i wezwanie do ustosunkowania się do niej w terminie 14 dni pod rygorem uznania, że się z nią zgadzam). Obecnie przebywam za granicą. Pismo odebrała moja mama. Była cały czas w domu, listonosz nie zadzwonił domofonem, tylko od razu wrzucił awizo, jednak z datą z przed paru dni(!) oraz złym adresem kiosku w którym można było je odebrać (zgadzała się nazwa ulicy ale nie numer). Na szczęście mamie udało się znaleźć właściwy kiosk. Listy leżały w pudełku, które wyglądało jak zwykłe pudełko po butach, ot tak sobie. Pani nie chciała wydać pisma mojej mamie, która miała notarialne upoważnienie z grudnia 2013r. na m.in. odbiór korespondencji. Po długich negocjacjach w końcu pismo odebrała.
  W tym przypadku wszystko dobrze się skończyło ale wiadomo, że pismo polecone nieodebrane uważa się za dostarczone dlatego uważam, że taka obsługa jest skandaliczna. Na forach internetowych jest pełno opinii ludzi z podobnymi problemami. Złe daty w awizo, daleko do punktów odbioru. Wg doniesień prasowych jeden punkt odbioru znajduje się w sex-shopie, inne w kioskach, warzywniakach itp. Listy nie są odpowiednio zabezpieczone. Podobno pracownik Poczty Polskiej musiał być niekarany i przejść szkolenie z ochrony danych osobowych a tu nagle listy polecone wydają sprzedawcy, nie urzędnicy. Jestem przerażona, że tak poważna korespondencja z sądów i prokuratur jest dostarczana w taki nieodpowiedzialny i niechlujny sposób.

 14. grażyna pisze:

  Ja odbieram pocztę na bieżąco 27 stycznia dostarczono mi 27 listów poleconych z sądu ( siedziałam ) 10 min i podpisywałam przesyłki. Teraz jest na bieżąco , ale błagam Pani która dostarcza listy porażka (gdzie nasza miła Pani listonosz )wysiada ze swojego prywatnego samochodu , przed domem wypala papierosa , gasi mi przed domem i dzwoni (jak wchodzi nie do wytrzymania wyziew papierosowy ohyda) i tak mi zieje wisząc na demną do podpisania przesyłki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Potrzebujesz porady? Zadzwoń!