fbpx

e06c798500008b794d075900Wielu przedsiębiorców nie rozumie przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych, nie wie jakie płacić składki, jak wypełniać dokumenty. Często nie pomagają im księgowi, program płatnik się zawiesza…

Doszło do tego, że przychodzą do mnie Klienci z nagraniami odpowiedzi uzyskanych na infolinii, albo „od pani w okienku” bo każdy mówi coś innego, czasami to co mówią ma się to nijak do przepisów.

Jeżeli nie jesteśmy pewni jak powinniśmy postąpić zawsze możemy wystąpić o pisemną interpretację do ZUS. Są one dla organu wiążące, co oznacza , że ZUS nie może nałożyć na przedsiębiorcę kary w wyniku zastosowania się do interpretacji. Koszt to 40 zł.

Wzór wniosku, a także już wydane interpretacje znajdziemy na stronie ZUS. Pisma kierujemy do oddziału ZUS w Gdańsku lub w Lublinie – w zależności od adresu wnioskodawcy. Na rozpatrzenie sprawy organ ma 30 dni. Jeżeli w tym terminie nie dostaniemy interpretacji uznaje się, że wydano interpretację potwierdzającą prawidłowość stanowiska przedsiębiorcy.

 


Podobny wpis
Zasiłek macierzyński bez tajemnic – obejrzyj nagranie
Skontaktuj się z nami