Temida jest kobietą Temida jest kobietą

e06c798500008b794d075900Wielu przedsiębiorców nie rozumie przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych, nie wie jakie płacić składki, jak wypełniać dokumenty. Często nie pomagają im księgowi, program płatnik się zawiesza… o interpretacjach wydawanych przez ZUS nie słyszeli.

Doszło do tego, że przychodzą do mnie Klienci z nagraniami odpowiedzi uzyskanych na infolinii, albo „od pani w okienku” bo każdy mówi coś innego, czasami to co mówią ma się to nijak do przepisów.

Interpretacje ZUS

Jeżeli nie jesteśmy pewni jak powinniśmy postąpić, z pomocą mogą nam przyjść pisemne interpretacje ZUS. Co ważne ZUS nie może nałożyć na przedsiębiorcę kary w wyniku zastosowania się do interpretacji. Koszt to 40 zł.

Wzór wniosku, a także już wydane interpretacje znajdziemy na stronie ZUS. Pisma kierujemy do oddziału ZUS w Gdańsku lub w Lublinie – w zależności od adresu wnioskodawcy. Na rozpatrzenie sprawy organ ma 30 dni. Jeżeli w tym terminie nie dostaniemy interpretacji uznaje się, że wydano interpretację potwierdzającą prawidłowość stanowiska przedsiębiorcy.

 

Włącz się do dyskusji

Czy faktycznie w takim wniosku obowiązkowo należy podać własne stanowisko wobec omawianej kwestii? Co jeśli tego nie zrobię (np. z powodu braku odpowiedniej wiedzy)?
Pozdrawiam:)

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279