Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Wszyscy walczą z ZUS?

Wielu przedsiębiorców ma problem z ZUS, gdy składają wnioski o wypłatę świadczenia. Dzieje się tak w szczególności, gdy firma powstała niedawno, model biznesowy jest nietypowy, albo firma generuje stosunkowo niskie przychody.

O tym jak łatwo ZUS uznaje firmę za fikcyjną i jak się przed tym bronić przeczytasz TUTAJ.

Aktualizacja 2020 r.

Pierwszą część tego posta napisałam prawie  6 lat temu…

I wiecie co, nadal nic się nie zmieniło. A ZUS osiąga czasami himalaje absurdu w swoich decyzjach. 

Jest jeszcze jeden problem – bywa, że sądy utrzymują kuriozalne decyzje w mocy :-(.

Włącz się do dyskusji

Bardzo interesujący artykuł do jakiego odsyłasz… Zapoznałem się z nim i ciesze się, że przynajmniej w jakimś stopniu można rozróżnić firmy fikcyjne od autentycznych. Dziękuję za informacje. Pozdrawiam.

Super pomysł na sprawdzenie tego czy firma nie jest fikcyjna. Oczywiście nie działa to w 100% bo czasami jest po prostu nowa firma i ZUS ją tak sklasyfikuje.

Powinna zostać powołana odpowiednia komisja decydująca,czy firma jest fałszywa czy nie. Istne bezprawie! Dziwny kraj, jak to jest możliwe, że firma która powstaje, de facto słaba, i się jeszcze jej kłody pod nogi rzuca.

Polecam ten artykuł wszystkim. Choć muszę przyznać, że dla ZUS wcale nie jest takie proste odróżnienie fikcyjnych działalności mających na celu wyłudzenie zasiłku (czy fikcyjnego zatrudnienia), od tych którzy faktycznie działalność wykonują, tylko w dość nietypowy sposób. W takich wypadach faktycznie pozostaje tylko odwołanie do sądu.

Wydaje mi się, że nie tylko firmy mają problemy z Zusem oglądając telewizję czy przeglądając sieć, fora,portale społecznościowe wiele się czyta o ludziach którym wspomniany i jak że kochany i sprawiedliwy ZUS nie chce wypłacić należnego im odszkodowania.

Zus powinien zniknąć bo póki co biorą kasę i nic z tego nie wynika co jest żałosnym modelem. Ewentualnie trzeba przebudować cały system ale też myślenie Polaków o socjalu

No niestety jeżeli chodzi o ZUS to zawsze z nim były kłopoty ,zwłaszcza jak chcieliśmy odzyskać nasze pieniądze.A tak wracając do artykułu to bardzo mi się te informacje przydadzą.

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279