Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Na tropie pseudożłobków

Uwaga donos!

To niestety przykra prawda. Rozpoczęła się era donosów na te placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi, które jeszcze nie figurują w gminnych rejestrach.

W Warszawie rozpoczęły się życzliwe donosy konkurencji, nawet na placówki lśniące nowością – bo dopiero rozpoczynające działalność na rynku opieki nad dziećmi do lat 3.

O tym co grozi za prowadzenie placówki bez odpowiedniego wpisu przeczytasz tutaj.

A co zrobić gdy Twoja placówka nie ma jeszcze wpisu?

  •  Sprawdź przepisy i wymagania oraz przygotuj plan naprawczy sytuacji.
  • Rozejrzyj się za fachowcami – architektem, ekipą remontowo-budowlaną, sprawdź czy budynek, w którym działasz spełnia wymagania stawiane żłobkom i klubom dziecięcym.
  • Zatrudnij odpowiednią kadrę.

Na koniec potrzebna jest tylko zgoda SANEPID-u i Straży Pożarnej i już można składać wniosek o wpis do rejestru żłobkówklubów dziecięcych.

Pamiętaj – pseudożłobek nie jest rozwiązaniem.

Włącz się do dyskusji

Zgodziłbym się, gdyby „fałszywy donos” (tzn. nic nikomu nie zagraża”) nie skutkowałby niczym negatywnym, a tak negatywnym skutkiem jest kara za brak rejestracji, mimo że wszystko jest OK.

Szkoda gadać … Życzliwych nigdy nie brakuje, zatem nie pozostaje nic innego, jak dopełnić wszelkich formalności. A bywa to czasochłonne niestety …

No niestety donosy to jest dzisiaj domena Polaków.Dawniej jakoś było inaczej ,a teraz czasy się zmieniły i każdy próbuje dołki pod innym kopać ,byle by temu drugiemu nie było lepiej.

Moja druga połówka pracuje jako logopeda w prywatnych przedszkolach i nie tylko. To, co się w niektórych wyczynia w stosunku do pracowników to niestety przyprawia o zawrót głowy. Poza tym, często nie liczy się dobro dziecka, a po prostu wyciągnięcie jak największej ilości gotówki. Należy cenić dobre placówki opieki nad dziećmi…

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279