Temida jest kobietą Temida jest kobietą

100 dni rządu

Skończył się długi świąteczno-noworoczny weekend pora więc do pracy wzorem premier Kopacz, która dzisiaj chwaliła #100DniRządu, na Twitterze  i Facebooku dzielnie wtórował jej minister Kosiniak Kamysz (swoją drogą to chyba najbardziej tweetujący minister).

Co ciekawego słychać zatem z poletka MPiPS?

W konsultacjach społecznych znalazło się kilka ciekawych i długo oczekiwanych projektów (takich, o które zabiegał jeszcze D. Tusk, a które znalazły się w expose Pani premier).

Mamy zatem projekt „Złotówka za złotówkę”, zmieniający panującą obecnie zasadę gilotyny. Obecnie, gdy rodzina przekracza próg dochodowy nie dostanie żadnego świadczenia, proponowane zmiany zakładają, że rodziny, które przekroczą próg dochodowy nie pozostaną bez świadczenia rodzinnego – świadczenie zostanie obniżone jedynie o taką kwotę, o jaką próg został przekroczony. Na nowym rozwiązaniu zyskają te rodziny, których dochody przekraczają wysokość kryterium dochodowego (obecnie). Nie znalazłam informacji do kiedy trwają konsultacje społeczne.

1

Zasiłek rodzicielski dla każdego – wyczekiwane rozwiązanie, które ma ruszyć podobno z początkiem 2016 roku. Wreszcie świadczenia z tytułu urodzenia mają otrzymywać osoby obecnie wykluczone z systemu ubezpieczeń społecznych ZUS – osoby bezrobotne, studenci, rolnicy oraz pracujący na umowach o dzieło.

Będzie to 1000 zł miesięcznie niezależnie od dochodów takiej osoby, czy rodziny. Tu również  nie znalazłam informacji do kiedy trwają konsultacje społeczne.

B6wO2ZzIAAAWICR.png large

 Rządowy Program „Senior-WIGOR” to projekt utworzenie dziennych domów i klubów dla seniorów. W 2015 roku powstanie 100 takich miejsc. Na stronie MPiPS jest informacja, że konsultacje tego projektu trwają do 21 stycznia.

I na koniec Program Maluch, prace nad nim są na finiszu, powinien ruszyć już niebawem 🙂

Włącz się do dyskusji

No i to jest bardzo dobry pomysł. To rozwiązanie jest o wiele bardziej sprawiedliwe. Szczególnie dla rodzin, które taki próg przekraczają o naprawdę niewielkie pieniądze i zostają bez pomocy. Pozdrawiam!

Witam
Na początku chciałem pożyczyć wszystkim szczęśliwego nowego roku,mam nadzieję ,że będzie lepszy niż poprzedni i każdy z nas zrealizuje jakieś swoje marzenia. To bardzo dobra wiadomość,że rodziny w końcu dostaną jakieś pieniążki, jednak też zatrzymałabym się nad rodzinami,które mają chore dzieci i naprawdę nie stać ich na leki i rehabilitacje itp. To też się powinno zmienić.

Dobrze znać na bieżąco, jakie są programy, jednak zawsze warto jest liczyć na siebie samego, gdyż jak wiadomo, nie zawsze ktoś nam cały czas będzie służyć pomocą. Zaufanie do ludzi jest ważne, a myślę że rząd pomimo ich pozytywnych działań musi jeszcze wiele zmienić, żeby takie zaufanie mieć.

Widzę, że rząd wreszcie poszedł po rozum do głowy i zamiast ślepo patrzyć w przepisy spojrzał wreszcie na ludzi. Moi znajomi przekraczali próg o nie całe sto złotych i nie przysługiwało im świadczenie rodzinne. A dla nich to naprawdę były ważne i potrzebne pieniądze. Mam nadzieję, że ten projekt wejdzie w życie i to jak najszybciej.

Coś niby się dzieje ale niestety dalej będzie brakować rozwiązań systemowych. Polityka społeczna jest w ogromny stopniu oparta o sytuację ekonomiczną a ta niestety nie wygląda zbyt optymistycznie – tak w skali kraju jak i Europy.

100 dni rządu? – Raczej NIErządu. W tym kraju raczej nie stawia się ludzi na pierwszym miejscu a zdecydowanie bardziej na ostatnim.

Czasami odnoszę wrażenie że Europa prowadzi politykę depopulizacyjną wobec swoich rodzimych obywateli. Zarówno ekonomicznie, społecznie, moralnie na samej żywności kończąc

Wiecie co? powiem tak szczerze, dla mnie ta cała Kopacz to się skończyła szybciej niż się w ogóle zaczęła. Jej dwie decyzje w stu procentach były nie udane. Ja bym, na jej miejscu zachował honor i zrezygnował już z tej funkcji, ponieważ to jest ośmieszanie się.

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279