Dzisiaj wpis także osobisty.
To o czym napiszę poniżej jest ważne dla wielu przedsiębiorców, a zwłaszcza przedsiębiorczyń. A dotyczy mnie osobiście, bo przyłożyłam do tej ustawy swoją cegiełkę.
Udało się!!!!
Ustawa z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw podpisana w poniedziałek przez Prezydenta dzisiaj została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Znaczy się – obowiązuje i zmienia przynajmniej częściowo ustawę z 15 maja 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw.
A co ta ustawa zmienia?
-
- przede wszystkim chroni „młode przedsiębiorczynie” przed zasiłkiem macierzyńskim w kwocie 17,77 zł;
-
- od stycznia gwarantuje im wyrównanie do 1000 zł oraz
-
- zwolnienie z opłacania składki zdrowotnej podczas pobierania tego zasiłku;
-
- przesuwa o dwa miesiące wejście w życie zapisów dotyczących nowego sposobu naliczania zasiłków osobom dobrowolnie opłacającym składkę chorobową
- w ustawie z 15 maja 2015 r. uchyla art. 22 uchyla się ust. 2 i 3;
Mnie z tą ustawą kojarzyć będzie się kilka rzeczy. Przede wszystkim to, że niewielu, za niewiele (bez środków) zrobiło bardzo dużo dla wielu. Że oddolne inicjatywy mają sens i że warto być zaangażowanym społecznie 🙂
A tym wszystkim „działaczkom i działaczom” 😉, którzy się napracowali na ten efekt opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw polecam:
Ja też jestem pełna podziwu dla wszystkich, których działania doprowadziły do zmiany ustawy chociaż w tym zakresie. To najlepszy dowód, jaki potencjał leży w polskich przedsiębiorcach. Oddolna, niefinansowana z budżetu i pozbawiona formalnych struktur inicjatywa doprowadziła do zmiany krzywdzących przepisów! Politycy powinni się od uczyć od tych wspaniałych babeczek!
Pani Mecenas też gratuluję i dziękuję.
Pozdrawiam,
AKN