Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Ulga na start

Ulga na start –  Prezes ZUS uspokaja

Po fali artykułów i komentarzy, że ulga na start jest pułapką dla młodych przedsiębiorców (przeczytaj moje wpisy na blogu na ten temat) głos wreszcie zabrała p. prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Oczywiście podtrzymała interpretacę w duchu reformy ministra Morawieckiego, że osoby rejestrujące działalność gospodarczą i korzystające z ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne nie muszą obawiać się „oskładkowania” zawiranych z nimi umów. Nadal jednak nie mamy żadnego prawnego uzasadnienia takich twierdzeń.

Więcej na ten temat przeczytasz też w artykule M. Rzemka w Rzeczpospolitej.

Włącz się do dyskusji

Ulgi dla młodych ale też dla jednoosobowych działalności powinny być uwzględnione przez ZUS i US. Dbanie o profity dla pracodawców skutkuje że i może pracodawca poświęci więcej dla pracownika oferując szkolenia i spotkania. Mam nadzieje że kiedyś warunki dla firm będą lepsze i korzystne w Polsce.

Ulga tu, ulgi tam a wszystko i tak pic na wodę . Ulgę to ja kiedyś odczułam jak pół roku pracowałam na czarno. Zero stresu, składek po prostu idziesz do roboty, robisz swoje a po miesiącu dostajesz porządne pieniądze. Jak z konieczności musiałam przejść na samozatrudnienie to mi pensja zmalała o połowę a jeszcze trzeba pilnować żeby składki na czas płacić.

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279