Resortowy Konkurs Maluch + 2021 wystartował już jakiś czas temu i mamy sporo pracy z klientami, ale wciąż pojawiają się pytania:
- Kto może wystartować w konkursie
- Który moduł konkursowy wybrać
- Ile pieniędzy można otrzymać i na co można je przeznaczyć
- Jak można skorzystać z naszej pomocy przy wnioskach w konkursie Maluch + 2021
- Co daje start w konkursie
Tak więc odpowiadam 🙂
Kto może wystartować w konkursie Maluch + 2021?
Dotację na 2021 rok mogą otrzymać wszystkie podmioty działające na podstawie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, w tym takie, które swoją działalność dopiero rozpoczną w 2021.
Z oczywystych względów pomijam tu jednostki samorzątu terytorialnego tworzące placówki publiczne – naszymi klientami są bowiem podmioty tworzące placówki prywatne.
Dofinansowanie w ramach konkursu otrzymać mogą:
- osoby fizyczne,
- osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej – uczelnie i współpracujące z nimi podmioty oraz pracodawcy
Który moduł konkursowy wybrać?
Moduły, w których mogą startować placówki niepubliczne to 3 i 4.
W module 3 można pozyskać dofinansowanie na utworzenie nowej placówki lub rozszerzenie oferty placówki już istniejącej o nowe miejsca, które powstaną w 2021 r. W tym module można starać się również o dofinansowanie do bieżącej działalności na nowoutworzone miejsca.
Natomiast w module 4 mogą wystartować placówki, które już istnieją. Mogą się starać o dofinansowanie do bieżącej działalności – na 2021 rok.
Ile pieniędzy można otrzymać i na co można je przeznaczyć?
Do pozyskania jest maksymalnie 10 tysięcy złotych na utworzenie jednego miejsca opieki w żłobku lub klubie dziecięcym oraz 5 tysięcy złotych na utworzenie jednego miejsca u dziennego opiekuna.
Należy dodać, że dofinansowanie otrzymamy do maksymalnie 80% wartości naszego projektu.
Przykład: Pani Anna chce otworzyć żłobek na 30 dzieci. Wartość realizacji projektu to 420.000 zł.
Z Malucha +2021 Pani Joanna może pozyskać maksymalną kwotę 300.000 zł na utworzenie nowej placówki. Pozostałe środki to wkład własny lub środki finansowe zdobyte w ramach innych programów – np. unijnych.
Kwoty dofinansowania na bieżącą dzialalność będą znane dopiero po ogłoszeniu wyników – w zależności od kwoty środków do podziału i liczbę chętnych placówek.
Jak można skorzystać z naszej pomocy przy wnioskach w konkursie Maluch + 2021?
Wnioski w konkursie Maluch piszemy od samego początku jego istnienia.
Jeżeli interesuje Cię wniosek w module 4, czyli dofinansowanie do bieżącej działalności na rok 2021 możesz skorzystać z naszej oferty.
Przygotujemy Twój wniosek w ramach modułu 4, a dodatkowo sprawdzimy (i ewentualnie poprawimy) umowę z rodzicami, tak aby spełniała wymagania konkursu.
Jeżeli jesteś zainteresowany składaniem wniosku w module 3 – na utworzenie żłobka lub klubu dziecięcego skontaktuj się:
mailowo – pisząc na adres kancelaria@przyborowska.eu
telefonicznie – dzwoniąc na numer +48600375279
za pomocą formularza z zakładki KONTAKT
W tym module cena przygotowania wniosku ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta.
Wnioski można składać do 6 listopada 2020 r.
Co daje start w konkursie?
- Korzystając z naszego doświadczenia (przygotowujemy wnioski od pierwszej edycji Malucha) zyskujesz czas i spokój.
- Dzięki wsparciu z Malucha Twoja placówka zyska wiarygodność w oczach rodziców i będzie mogła konkurować z innymi placówkami niższym czesnym (rekompensowanym dotacją z programu).
- Ty jako właściciel zyskujesz pewne wsparcie pieniężne.
- Rodzice mają pewność, że żłobek lub przedszkole to placówka zapewniająca dobrą opiekę, dbająca o klientów i taka, która nie zniknie po roku działalności.
Aktualizacja marzec 2021
Ponieważ wciąż otrzymujemy pytania o współpracę w ramach konkursu Maluch + 2021 informujemy, że tak jak napisano wyżej – wnioski konkursowe były przyjmowane do 6 listopada 2020 r.!
Od kilku edycji tego konkursu obowiązuje zasada, że jesienią rusza konkurs na rok kolejny.
Zatem jeżeli nic się nie zmieni to jesienią powinien ruszyć konkurs Maluch + 2022
Jeżeli jesteś zainteresowany edycją na przyszły rok (2022) i chcesz się do niej zacząć przygotowywać możesz się z nami skontaktować.
Można również skorzystać z porady prawnej, zwłaszcza jeżeli otwarcie placówki jest dopiero w planach.
Pytania mogą dotyczyć przygotowań do otwarcia żłobka czy klubu dziecięcego, przepisów i wymagań architektonicznych i sanitarnych, jak również programu Maluch +
Ty pytasz, my odpowiadamy i wyjaśniamy
Być może zainteresują Cię te wpisy na moim blogu:
[…] Gdybyś był zainteresowany startem uzyskaniem dofinansowania do otworzenia placówki lub dofinansowania jej bieżącej działalności – przeczytaj koniecznie ten wpis KLIK […]