Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Miło mi donieść, że na portalu Biznes Wieszjak.pl ukazał się w dniu dzisiejszym mój artykuł poświęcony zakładaniu żłobków i klubów malucha.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury:
Jak założyć żłobek i klub dziecięcy – pozwolenia

Jednocześnie zapewniam, że dalsze informacje związane z nową ustawą o opiece nad dziećmi do lat trzech już niebawem na blogu Temida Jest Kobietą.
Mogę również poinformować, że moja kancelaria – LEGE ARTIS przygotowuje szkolenie na temat zakładania żłobków i klubów dziecięcych.
Więcej informacji – wkrótce.

Zapisz się na temidowy newsletter!

Odbierz bonus!

Włącz się do dyskusji

Witam, widzę, że jest Pani dobrze zorientowana, więc być może odpowie mi Pani na nurtujące mnie pytania?? Kiedy (orientacyjnie) można się spodziewać, że nowa ustawa wejdzie w życie??? Czytałam projekt ustawy i nie wiem czy dobrze zrozumiałam… osobby, które prowadziły "klub malucha" przed wejściem ustawy w życie będą mogły funkcjonować na "starych zasadach" a raczej "bez zasad" ??? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam

Wszystko zależy od senatorów czy skrócą vacatio legis.

A kluby malucha działające dotychczas będą musiały się przystosować do nowych przepisów.
Pozdrawiam.

Witam, mam pytanie dotyczace kwalifikacji dyrektora zlobka.Jesli osoba taka posiada wyzsze wyksztalcenie a nie ma doswiadczenia w pracy z dziecmi ( rozumiem ze opieka nad wlasnymi dziecmi nie jest brana pod uwage?), to czy istnieje mozliwosc zrobienia jakiegos kursu? czytalam w projekcie owej ustawy o kursie 280 godz dla opiekunow ze srednim wyksztalceniem, czy tyle samo godzin obowiazywaloby dla osob z wyzszym wyksztalceniem i pretendujacych do bycia dyrektorem? a byc moze jesli osoba fizyczna zaklada zlobek to nie musi byc dyrektora?

Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Joanna

Owszem kursy będą. Ich forma i zakres będzie regulowana rozporządzeniem wydanym na podstawie ustawy więc trzeba jeszcze trochę poczekać.
Pozdrawiam.

Witam
Chciałabym założyć klub dziecięcy i mam pytanie czy będąc właścicielką mogłaby również zajmować się opieką dzieci?
I czy jeżeli nie spełniam żadnych z wymogów, czyli: nie jestem pielęgniarką, położną, nie mam doświadczenia w pracy z dziećmi ani wykształcenia pedagogicznego – czy po przejściu odpowiedniego kursu mogłabym wykonywać taką pracę? /zaznaczam, że zakończyłam studia wyższe tyt. mgr inż./
Proszę o odpowiedź
Ola

Witam, mam pytanie odnośnie wymaganych kwalifikacji, ponieważ ukończyłam licencjackie studia na kierunku filologia angielska, na którym miałam zajęcia z pedagogiki i psychologii a także odbyłam 150h praktyk pedagogicznych, czy to wystarczy aby założyć klub malucha czy muszę skonczyć kurs pedagogiczny?

Ja również chciałabym się dowiedzieć, czy osoba nie posiadająca doswiadczenia w opiece nad dziećmi, pomijając swoje własne dzieci, może założyć żłobek? Kto sprawdza kwalifikacje właściciela/dyrektora żłobka?

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279