Temida Jest Kobietą Temida jest kobietą

Miło mi donieść, że na portalu Biznes Wieszjak.pl ukazał się w dniu dzisiejszym mój artykuł poświęcony zakładaniu żłobków i klubów malucha.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury:
Jak założyć żłobek i klub dziecięcy – pozwolenia

Jednocześnie zapewniam, że dalsze informacje związane z nową ustawą o opiece nad dziećmi do lat trzech już niebawem na blogu Temida Jest Kobietą.
Mogę również poinformować, że moja kancelaria – LEGE ARTIS przygotowuje szkolenie na temat zakładania żłobków i klubów dziecięcych.
Więcej informacji – wkrótce.

Włącz się do dyskusji

Witam, widzę, że jest Pani dobrze zorientowana, więc być może odpowie mi Pani na nurtujące mnie pytania?? Kiedy (orientacyjnie) można się spodziewać, że nowa ustawa wejdzie w życie??? Czytałam projekt ustawy i nie wiem czy dobrze zrozumiałam… osobby, które prowadziły "klub malucha" przed wejściem ustawy w życie będą mogły funkcjonować na "starych zasadach" a raczej "bez zasad" ??? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam

Wszystko zależy od senatorów czy skrócą vacatio legis.

A kluby malucha działające dotychczas będą musiały się przystosować do nowych przepisów.
Pozdrawiam.

Witam, mam pytanie dotyczace kwalifikacji dyrektora zlobka.Jesli osoba taka posiada wyzsze wyksztalcenie a nie ma doswiadczenia w pracy z dziecmi ( rozumiem ze opieka nad wlasnymi dziecmi nie jest brana pod uwage?), to czy istnieje mozliwosc zrobienia jakiegos kursu? czytalam w projekcie owej ustawy o kursie 280 godz dla opiekunow ze srednim wyksztalceniem, czy tyle samo godzin obowiazywaloby dla osob z wyzszym wyksztalceniem i pretendujacych do bycia dyrektorem? a byc moze jesli osoba fizyczna zaklada zlobek to nie musi byc dyrektora?

Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Joanna

Owszem kursy będą. Ich forma i zakres będzie regulowana rozporządzeniem wydanym na podstawie ustawy więc trzeba jeszcze trochę poczekać.
Pozdrawiam.

Witam
Chciałabym założyć klub dziecięcy i mam pytanie czy będąc właścicielką mogłaby również zajmować się opieką dzieci?
I czy jeżeli nie spełniam żadnych z wymogów, czyli: nie jestem pielęgniarką, położną, nie mam doświadczenia w pracy z dziećmi ani wykształcenia pedagogicznego – czy po przejściu odpowiedniego kursu mogłabym wykonywać taką pracę? /zaznaczam, że zakończyłam studia wyższe tyt. mgr inż./
Proszę o odpowiedź
Ola

Witam, mam pytanie odnośnie wymaganych kwalifikacji, ponieważ ukończyłam licencjackie studia na kierunku filologia angielska, na którym miałam zajęcia z pedagogiki i psychologii a także odbyłam 150h praktyk pedagogicznych, czy to wystarczy aby założyć klub malucha czy muszę skonczyć kurs pedagogiczny?

Ja również chciałabym się dowiedzieć, czy osoba nie posiadająca doswiadczenia w opiece nad dziećmi, pomijając swoje własne dzieci, może założyć żłobek? Kto sprawdza kwalifikacje właściciela/dyrektora żłobka?

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279