Temida jest kobietą Temida jest kobietą

Dobre wiadomości z ZUS

Za oknem dzisiaj była paskudna pogoda. Zima wróciła na dobre, śnieg padał i padał….

W kancelarii za to działy się same dobre rzeczy 🙂

Odebrałam dzisiaj telefon od zadowolonej Klientki (mamy dwójki dzieci), która niedawno otrzymała przelew z trójmiejskiego  ZUS-u. Trochę to trwało, ale zasiłek za 2.5 miesiąca już jest na koncie.

Nie ukrywam – takie wiadomości cieszą.

A ostatnio na skrzynkę mailową kancelarii przychodzą takie wiadomości:

Witam,
ZUS jednak wydał decyzję pozytywną i otrzymałam już pieniądze.
Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Witam,
pani Katarzyno dziękuję serdecznie za pomoc prawną w sprawie zasiłku macierzyńskiego.
Dzięki informacjom zawartym w poradzie bez kontroli z Zus otrzymaliśmy zasiłek w podwyższonej wysokości.

Pozdrawiam,

———-

I mały dodatek (15.03.2013) w postaci maila, który przyszedł wczoraj:

Wygrałam z ZUSem!

Szanowna Pani,

trzy miesiące temu pisała mi Pani odwołanie do sądu okręgowego od dec. ZUS, w której uznano moją pracę za okazjonalną. Dziś odbyła się w tej sprawie rozprawa sądowa. Przesłuchano wszystkich świadków oraz mnie i mojego męża.

Sąd uznał, że moje odwołanie było zasadne i orzekł, iż moja współpraca nie była okazjonalna i w związku z tym podlegam ubezpieczeniom społecznym. Serdecznie dziękuję za Pani pomoc, bo dobrze napisane odwołanie zaważyło na wyniku sprawy. Czekam teraz już tylko na uprawomocnienie się tego orzeczenia.

Z takimi wiadomościami nawet nawrót zimy mi nie straszny. 🙂

A dla wszystkich, którzy mają dosyć zimy coś miłego:

Ania Jurksztowicz – Zima lubi dzieci

Włącz się do dyskusji

Oj tak, takie wiadomości od zadowolonych klientów zawsze pozytywnie działają na psyche. Bo my naprawdę przejmujemy się sprawami naszych klientów i cieszymy się, jak uda się sprawę pozytywnie załatwić.
Życzę jak największej liczby takich radosnych informacji!

Też chciałam złożyć serdeczne podziękowania, ale miałam plan, żeby zrobić to osobiście, mam nadzieję, że mi się to jeszcze uda. Bez żadnej kontroli, bez żadnych problemów, jeszcze do końca w to nie wierzę;-)

Bardzo miło pomóc ludziom ogarnąć coś w instytucji, która ma więcej przeciwników niż zwolenników. Czyli jednak coś się da tam załatwić. Gratulacje:)

Tym bardziej się cieszę z takiego obrotu sprawy, bowiem niestety ale jak słyszę ZUS to przyzwyczaiłem się już do określenia kłopoty i innych określeń tu nie przytoczę z względu na kulturę.
Pozdrawiam 🙂

Płacimy wszyscy wysokie składki zus instytucji, która i tak powiela pracę banków, ale znacznie drożej i nie powinna w zasadzie istnieć, a na dodatek okazuje się że jesteśmy jej wrogiem. Lepiej pomyśleć samemu o tym jak zostać bogatym, bez oczekiwania na ochłapy z tamrej strony.

Napisz do mnie kancelaria@przyborowska.eu Zadzwoń +48 600 375 279