Maluch 2014 – jak dotacje wyglądają w tym roku?

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 5 marca 2014 r. ogłosiło kolejną edycję programu MALUCH. Po raz kolejny (to chyba taka coroczna tradycja Pana Ministra) wprowadzono zmiany do programu.

Co więc zmieniło się w tegorocznej edycji MALUCHA?

1. przede wszystkim program w tym roku ma jedną edycję podzieloną na 3 moduły. Wnioski mogą składać gminy oraz podmioty niegminne.

2. podmioty prywatne mogą starać się o dofinansowanie na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 działających na podstawie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

3. krótki termin składania wniosków – dla podmiotów prywatnych tylko do 2 kwietnia 2014 r. W tym roku wersję elektroniczną oferty wysyłamy tylko do Urzędu Wojewódzkiego (wcześniej również do Ministerstwa).

4. Dokumenty. Jeżeli myślałeś, że wszystkie dokumenty potrzebne do przygotowania oferty w konkursie znajdziesz na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej jesteś w błędzie. Sporo dokumentów będzie trzeba szukać na stronach Urzędów Wojewódzkich.

I tak – w przypadku modułu 3 ( dla podmiotów prywatnych) do 12 marca wojewodowie muszą zamieścić kalkulację kosztów;  zaś do  5 maja 2014 r. wzór oświadczenia o przyjęciu dotacji przez beneficjenta; informacje na temat żądanych zabezpieczeń oraz wzór umów o dotację.

Oznacza to, że każde województwo może żądać innego zabezpieczenia, część może wypłacać dotacje w formie zaliczek, inne w formie refundacji.  Inny też może być sposób sprawozdawania z realizacji projektu.

Oznaczenie terminów dla wojewodów na przedstawienie dokumentów to duży postęp programu. W ubiegłorocznym Maluchu beneficjenci byli zaskakiwani umowami dopiero pod koniec roku.

Należy także pamiętać, że dokumenty potwierdzające stan faktyczny i spełnienie warunków otrzymania dotacji mogą być wymagane do okazania przy przyjmowaniu oświadczenia o przyjęciu dotacji, przy podpisywaniu umowy w sprawie dotacji między Wojewodą a beneficjentem lub przed przekazaniem dotacji beneficjentowi.

Jeżeli chcesz się starać o dotację, a nie wiesz jak to zrobić – zapisz się na WARSZTAT -MALUCH 2014- już 14.03 lub napisz korzystając z poniższego formularza.

[contact-form][contact-field label=’Imię’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’Email’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Strona www’ type=’url’/][contact-field label=’Placówka – opis’ type=’text’/][contact-field label=’Pytanie’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]

Z uwagi na krótki termin na składanie wniosków (zostały 3 tygodnie) zaplanowano tylko 1 warsztat.

Więcej o programie MALUCH 2014

Podobny wpis
Czy na L4 można blogować?
Czy na L4 można blogować? Poradnik dla influencerów
Potrzebujesz porady? Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami