Miło mi donieść, że na portalu Biznes Wieszjak.pl ukazał się w dniu dzisiejszym mój artykuł poświęcony zakładaniu żłobków i klubów malucha.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury:
Jak założyć żłobek i klub dziecięcy – pozwolenia

Jednocześnie zapewniam, że dalsze informacje związane z nową ustawą o opiece nad dziećmi do lat trzech już niebawem na blogu Temida Jest Kobietą.
Mogę również poinformować, że moja kancelaria – LEGE ARTIS przygotowuje szkolenie na temat zakładania żłobków i klubów dziecięcych.
Więcej informacji – wkrótce.

7 thoughts on “Jak założyć żłobek i klub dziecięcy – pozwolenia”

 1. Anonymous napisał(a):

  Witam, widzę, że jest Pani dobrze zorientowana, więc być może odpowie mi Pani na nurtujące mnie pytania?? Kiedy (orientacyjnie) można się spodziewać, że nowa ustawa wejdzie w życie??? Czytałam projekt ustawy i nie wiem czy dobrze zrozumiałam… osobby, które prowadziły "klub malucha" przed wejściem ustawy w życie będą mogły funkcjonować na "starych zasadach" a raczej "bez zasad" ??? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam

 2. Temida Jest Kobietą napisał(a):

  Wszystko zależy od senatorów czy skrócą vacatio legis.

  A kluby malucha działające dotychczas będą musiały się przystosować do nowych przepisów.
  Pozdrawiam.

 3. Anonymous napisał(a):

  Witam, mam pytanie dotyczace kwalifikacji dyrektora zlobka.Jesli osoba taka posiada wyzsze wyksztalcenie a nie ma doswiadczenia w pracy z dziecmi ( rozumiem ze opieka nad wlasnymi dziecmi nie jest brana pod uwage?), to czy istnieje mozliwosc zrobienia jakiegos kursu? czytalam w projekcie owej ustawy o kursie 280 godz dla opiekunow ze srednim wyksztalceniem, czy tyle samo godzin obowiazywaloby dla osob z wyzszym wyksztalceniem i pretendujacych do bycia dyrektorem? a byc moze jesli osoba fizyczna zaklada zlobek to nie musi byc dyrektora?

  Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

  Joanna

 4. Temida Jest Kobietą napisał(a):

  Owszem kursy będą. Ich forma i zakres będzie regulowana rozporządzeniem wydanym na podstawie ustawy więc trzeba jeszcze trochę poczekać.
  Pozdrawiam.

 5. Anonymous napisał(a):

  Witam
  Chciałabym założyć klub dziecięcy i mam pytanie czy będąc właścicielką mogłaby również zajmować się opieką dzieci?
  I czy jeżeli nie spełniam żadnych z wymogów, czyli: nie jestem pielęgniarką, położną, nie mam doświadczenia w pracy z dziećmi ani wykształcenia pedagogicznego – czy po przejściu odpowiedniego kursu mogłabym wykonywać taką pracę? /zaznaczam, że zakończyłam studia wyższe tyt. mgr inż./
  Proszę o odpowiedź
  Ola

 6. Justyna napisał(a):

  Witam, mam pytanie odnośnie wymaganych kwalifikacji, ponieważ ukończyłam licencjackie studia na kierunku filologia angielska, na którym miałam zajęcia z pedagogiki i psychologii a także odbyłam 150h praktyk pedagogicznych, czy to wystarczy aby założyć klub malucha czy muszę skonczyć kurs pedagogiczny?

 7. Klaudia napisał(a):

  Ja również chciałabym się dowiedzieć, czy osoba nie posiadająca doswiadczenia w opiece nad dziećmi, pomijając swoje własne dzieci, może założyć żłobek? Kto sprawdza kwalifikacje właściciela/dyrektora żłobka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Potrzebujesz porady? Zadzwoń!